دانلود رایگان کتاب روان شناسی در نهج البلاغه مسعود آذربایجانی در وب سایت کتاب برو برای شما معرفی شده است.

همانطور که می دانیم نهج البلاغه کتابی است نازل شده از وجود امیرالمومنین(ع) که از کودکی تا بزرگسالی در دامان وحی و رسالت پرورش یافت و به مقام عبداللهی رسید. این کتاب حاوی تمامی مفاهیم و مواضع درمان دردهای ماست و تمامی جنبه های زندگی ما را در بر می گیرد که کتابی جامع برای راهنمایی ما انسان هاست.

روانشناسی در نهج البلاغه pdf

این کتاب بیانی شیوا و رسا در ذکر مطالب این کتاب، آموزه های روانشناختی و سایر موضوعات به ما ارائه می دهد که همگی کاملاً به روز و مرتبط با زمان حال هستند. و قرار شده است که در گام اول کتاب نهج البلاغه معرفی شده است تا کاملا بدانیم با چه کتابی سروکار داریم و همچنین در مقدمه این کتاب موضوعات و مفاهیمی مانند رابطه بین علم و دین، علم دینی، اهداف، اهمیت و ضرورت روش شناسی، مراحل و محدودیت ها و ساختار کتاب بیان شده است که در رابطه با هر یک به طور جامع بحث شده است.

دانلود رایگان کتاب روانشناسی نهج البلاغه مسعود آذربایجانی

همچنین این کتاب به این سوال اساسی پاسخ می دهد که آیا نهج البلاغه به تنهایی می تواند منبع معرفت روان شناختی دینی باشد؟ ایشان پاسخ کاملی داده اند و در فصل اول این کتاب به عنوان فصل آغازین، رویکرد ارتباط را به صورت صحیح تعریف کرده اند تا دانش آموزان با آن آشنا شوند. همین طور در فصل دوم مبانی انسان شناسی در مقاطع ظهور انسان، ماهیت اول، حواشی وجود. و جبر و اختیار را مورد بررسی و بحث قرار داده است، فصل سوم به عرصه های انسان پرداخته است و در این فصل قلب به عنوان مرکز فراشناخت معین شده و مورد بررسی قرار گرفته است و در فصل چهارم در این کتاب به تعریف معنا و حقیقت زندگی پرداخته شده است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و پس از آن تاریخچه معنای زندگی در روانشناسی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

مباحث روانشناسی در نهج البلاغه

و در نهایت فصل 88 این کتاب با موضوع اهداف سلامت روان استرس به عنوان تهدیدی برای سلامت روان معرفی شده است و روش ها و تکنیک های مقابله با استرس به طور کامل برای ما توضیح داده شده است و در تمامی فصول با یک رویکرد آموزشی طراحی و سازماندهی شده است. در گام اول اهداف آموزشی فصل بیان شده است و در پایان هر فصل با ارائه خلاصه ای از نکات مربوط به هر فصل به یادگیری بهتر این کتاب کمک کرده است.

منابع معتبر برای دریافت و دانلود این کتاب:

دانلود کتاب روان شناسی در نهج البلاغه مسعود آذربایجانی

کتاب پیشنهادی

کتاب پرسش و پاسخ ارتعاشات مکانیکی تامسون صفا برهانی