دانلود رایگان کتاب حقوق اموال و مالکیت احمد علی هاشمی در وب سایت کتاب برو برای شما معرفی شده است.

کتاب قوانین مالکیت و مالکیت با مبانی و ساختار اسلامی طراحی شده است. در اسلام به مال جایگاه ارزشمندی داده شده و اهمیت آن به حدی است که حرمت مال مؤمن به اندازه حرمت خون اوست. آیات و روایات مختلفی بارها بیان شده است و به همین دلیل علم مال و مالکیت از موضوعات و موضوعات بسیار مهم در حقوق شمرده می شود.

کتاب پی دی اف حقوق مالکیت و مالکیت نوشته سید احمد هاشمی

این کتاب توسط استاد احمدعلی هاشمی طراحی شده است که با ویژگی های خاص خود به یکی از کتاب های با ارزش و مهم در زمینه حقوق تبدیل شده است و در این کتاب به مباحث مالی پرداخته شده است که باید به اهمیت این شاخه پی ببرید. و از این رو بررسی اموال و مالکیت یکی از موضوعات اساسی و اساسی این رشته محسوب می شود.

اموال و حقوق مالکیت سید احمد هاشمی

در تعریف مال کلمه ای است که از عربی وارد شده و از مصدر میل به معنای خواستن آمده است و در زبان ما مال را میل می گویند و این کلمه تعاریف دیگری نیز دارد که به شرح زیر است. :

 

1- «معلوم است و نیاز به تعریف ندارد».

 

2- «مالک؛ آن اشیایی را می گویند که باید صاحب آن شوید.

 

3- اموال عبارت است از طلا و نقره قابل تملک و تملک اعیان خارجی و در تصرف اشخاص که دارای ارزش مبادله و مطالبه و دارایی باشد.

 

4- «مال: مال از هر قسم»

 

همه اینها تعاریف ما بود که فعلا بیان می شود و معنای خاص و خاصی را شامل نمی شود.

دانلود کتاب حقوق و مالکیت سید احمد هاشمی

کتاب قوانین مالکیت و مالکیت شامل شش فصل است که در رابطه با هر فصل در این کتاب توضیحات و مطالب مهم و مفیدی آمده است. به صورت قابل فهم توضیح داده شده است و در پایان این کتاب فصل ششم که وقف نام دارد و مباحث و توضیحات لازم برای ذکر در این فصل به صورت ساده ارائه شده است.

منابع معتبر برای دریافت و دانلود این کتاب:

دانلود کتاب حقوق اموال و مالکیت احمد علی هاشمی

کتاب پیشنهادی

کتاب پیدایش روانکاوی زیگموند فروید