دانلود رایگان کتاب پیدایش روانکاوی زیگموند فروید در وب سایت کتاب برو برای شما معرفی شده است.

کتاب «ظهور روانکاوی» از سری کتاب های آموزشی برای دانش آموزان است که به بهترین شکل ممکن طراحی و تنظیم شده است و مطالب این رشته را به صورت ساده و قابل فهم توضیح می دهد که توسط زیگموند فروید نوشته شده است. ، استاد برجسته و مشهور جهان. آثار او یکی از کتابهای ارزشمند اوست.

دانلود پی دی اف ظهور روانکاوی

محتوای این کتاب به بررسی و تحلیل موضوعات مختلف از جمله هیستری، توسعه روش درمانی جدید، روش های مختلف درمانی، درمان، گفتار، مسائل جنسی و چگونگی آنها، آینده روشن روانکاوی، درباره توتم ها و تابوها، رویاها و … می پردازد. دوران کودکی و دیگران مطالب موجود به شیوه ای قابل فهم و مناسب برای هر سطح علمی دانش آموزان برای مطالعه این کتاب مورد بحث قرار گرفته است.

ظهور روانکاوی اثر زیگموند فروید pdf

در رابطه با محتوای این کتاب می توان گفت که واژه «روانکاوی» و نام «فروید» اصلاحی آشنا برای عموم مردم است، به گونه ای که روانشناسی علمی و روش های عملی روان درمانی با آن آمیخته شده است. نام فروید و او جزء جدایی ناپذیر روانشناسی است. زیگموند فروید از شهرت بالایی برخوردار است و شهرت جهانی دارد و بسیاری از مردم با نظام فکری او آشنایی سطحی و نادقیق دارند، به طوری که عموم مردم بر این باورند که «فروید» به معنای روانشناسی و «روانکاوی» تنها به معنای راه درمان عاطفی است. اختلالاتی که توسط فروید ایجاد شد.

ظهور روانکاوی pdf

از نظر فروید سه سطح شخصیت وجود دارد که عبارتند از:

 

1- «نهاد» یعنی وجود غرایز و به طور کلی هر چیز دیگری که انسان به ارث برده است، این اولین نوع شخصیت است.

 

2- «من» سطحی از شخصیت است که اکتسابی است و در مقابل «نهاد» که غریزی است و بر این اساس فقط به دنبال ارضای نیازهایی از قبیل امیال غریزی مانند غذا یا میل جنسی است که آن هم دوم بود. نوع

 

3- در نهایت، «خود برتر» یا «وجدان اخلاقی» که هدف رساندن انسان به کمال را دنبال می کند و به عنوان نمونه ای از وجود «من برتر» در انسان باعث می شود که اگر انسان سرزنش خود را انجام دهد. گناه کند و خود را مستحق عذاب بداند.

منابع معتبر برای دریافت و دانلود این کتاب:

دانلود کتاب پیدایش روانکاوی زیگموند فروید

کتاب پیشنهادی

کتاب آموزش پیش از ازدواج مهدی میر محمد صادقی