دانلود رایگان کتاب حقوق بین المللی عمومی ۱ محمدرضا ضیایی بیگدلی در وب سایت کتاب برو برای شما معرفی شده است.

کتاب حقوق بین الملل عمومی با ظرافت های فراوان و نثری روان و قابل فهم توسط دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی طراحی و تنظیم شده است و در قرن 9 و 10 ضرورت زندگی و احساس تشکیل جامعه در حاشیه مدیترانه. دریا دلیل این امر است. برقراری روابط مبتنی بر حقوق در میان اقوام و اقوام مختلف که زندگی می کنند و جامعه را تشکیل می دهند ممکن بود.

دانلود رایگان کتاب حقوق بین الملل عمومی 1 اثر ضیایی بیگدالی

ساختار و مبانی این روابط حقوقی شکل گرفته در بین ملت ها شامل میثاق هایی بود که عامل نزدیکی و پیوند مادی ملت هایی به حساب می آید که از نظر فرهنگی، اقتصادی و توسعه سیاسی تفاوت های زیادی با یکدیگر داشتند، اما این تفاوت های موجود. که مجموعه ای از آنها را از غرب به کلیسای روم، گروهی به شرق بیزانس و ارتدکس و بخشی را به جهان اسلام متصل کرد، مانع از شکل گیری ضرورت های واقعی همزیستی در جهان نشد. منطقه مدیترانه

پی دی اف حقوق بین الملل عمومی 1

این بیان که ویژگی ها و جنبه های جامعه داخلی با جامعه بین المللی متفاوت است، صحیح است، اما آنچه جامعه بین الملل و حقوق بین الملل را از جامعه داخلی و حقوق داخلی را در مبنا و ساختار متمایز می کند، بیشتر ویژگی هاست. ظاهر آنها نیست، بلکه روند شکل گیری آن جوامع و تأثیر عوامل غیر قانونی در اجرای احکام حقوقی منشأ اختلاف آنهاست و با این مطالب بیان شده، حقوق بین الملل که شاخص حیات اجتماعی در جامعه بین الملل، در حال نهادینه شدن و تبدیل شدن به یک نظام هنجاری در راه است و تا زمانی که این روند تکمیل نشود، حقوق بین الملل نمی تواند جایگاه ویژه خود را در جامعه بین المللی پیدا کند.

دانلود کتاب حقوق بین الملل عمومی 1 پیام نور

از ویژگی های این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سطح بالای محتوای علمی و آموزشی کتاب؛

– کامل بودن و جامعیت کتاب در درس حقوق بین الملل عمومی;

– جامع بودن کتاب و ذکر کلیه مباحث حقوق بین الملل عمومی;

– بیان طبقه بندی های خاص و فرعی مطالب و اختصاص شماره برای هر مطلب.

– ذکر موضوعات با توجه به تحولات نظری و علمی روز بین المللی.

– بیان نکات و مطالب مهم و اساسی از جمله «وضعیت خاص واتیکان»، «دادگاه بین المللی حقوق دریا»، «دعوای متقابل در دیوان بین المللی دادگستری» و ….

منابع معتبر برای دریافت و دانلود این کتاب:

دانلود کتاب حقوق بین المللی عمومی ۱ محمدرضا ضیایی بیگدلی

کتاب پیشنهادی

کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی زهرا اسلامی فرد