دانلود رایگان کتاب انسان در اسلام غلامحسین گرامی در وب سایت کتاب برو برای شما معرفی شده است.

اگر بخواهیم با بخشی از این کتاب آشنا شویم، باید بگوییم که انسان، موجودی که به عنوان بهترین مخلوقات شناخته می شود، می تواند با قدرت تفکر خود و با تحولات گوناگون در زمینه های مختلف، مسیر زندگی خود را تعیین کند. تسخیر جهان است و هنوز موجودی است که ناشناخته مانده است.

متن کتاب انسان در اسلام غلامحسین عزیز

اگر در جریان اندیشه فلسفه تحقیق کنیم، درخواهیم یافت که اهمیت دانش بشری بسیار بالا بوده و خودشناسی یکی از موضوعاتی بوده است که از قدیم الایام و از آغاز تاریخ ذهن بشر را به خود مشغول کرده است. تعداد زیادی از فیلسوفان در این باره صحبت کرده اند و حتی گاهی هدف برخی از مکاتب و افکار گوناگون همین «خودشناسی» بوده است و در اهمیت خودشناسی همین بس که هرکس خود را بشناسد و بشناسد. خدایش اما او برای شناخت انسان چه کرد؟ آیا می توان به دانش کامل دست یافت؟

کتاب انسان در اسلام غلامحسین

غلامحسین در کتاب انسان در اسلام سعی کرد نگاهی جامع به این موضوع داشته باشد و انسان را از جنبه ها و زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد و اولین موضوعی که در درک مفهوم انسان به ما کمک می کند این است که نگاه کنیم باید افکار متفاوتی داشته باشیم. در مورد خلقت انسان و سپس به موضوع روح بپردازیم و این روح ملکوتی انسان هاست که باعث می شود هر فردی موجودی منحصر به فرد و خاص باشد و در بین مخلوقات خداوند نمونه و خاص باشد. بیایید در مورد چیزهایی که انسان را از سایر موجودات جدا کرده است، مسائلی مانند فطرت انسان، مسیر سعادت و کمال که هر انسانی طی می کند و قدرت اراده و انتخاب در انسان و … که در این کتاب مطرح شده است، صحبت کنیم. . به هر یک از آنها پرداخته شده است و آنچه بیش از هر چیز مشکل نسل انقلاب در این زمینه است، آشنایی جوانان و دانش آموزان با حقیقت دین و معارف اسلامی است و نشریات آموزشی پیشرو در این زمینه هستند و تلاش می کنند تا به تمام سوالات پاسخ علمی و دینی بدهد.

منابع معتبر برای دریافت و دانلود این کتاب:

دانلود کتاب انسان در اسلام غلامحسین گرامی

کتاب پیشنهادی 

کتاب اقتصاد کلان مهدی تقوی