دانلود رایگان کتاب خدا و انسان در قرآن دکتر توشیهیکو ایزوتسو در وب سایت کتاب برو برای شما معرفی شده است.

این کتاب یکی از معتبرترین و برجسته‌ترین کتاب‌های موجود در قرآن درباره مفهوم خدا و انسان به شمار می‌رود و نکته مهم این است که یک نویسنده غیرمسلمان به موضوع خداشناسی در قرآن بسیار عمیق است. و با تکیه بر معناشناسی کلمات و مفاهیم بیان شده و جهان بینی قرآن نسبت به انسان در این کتاب گنجانده شده است.

دانلود کتاب ایزوتسو

نویسنده این کتاب یکی از بزرگان علم در این زمینه است. آقای ایزوتسو در نه فصل به تحلیل و بررسی معنایی واژگان مهم و اصلی قرآن و سیر تحول معنایی کلمات در طول زمان از زمان جاهلیت تا ظهور اسلام پرداخته است و بر خلاف برخی خاورشناسان غربی راه عادلانه را کشف کرده است. جهان بینی قرآنی را به مخاطبان کتاب خود تقدیم کرد و بر اساس نوشته های دکتر مهدی محقق، پروفسور توشی هیکو ایزوتسو، استاد فلسفه دانشگاه مک گیل کانادا و استاد برجسته و مشهور دانشگاه کیو ژاپن در 1914 در توکیو متولد شد و تحصیلات خود را در آن شهر به پایان رساند.

خدا و انسان در قرآن ایزوتسو pdf

این نویسنده بزرگ در آغاز کار خود به تدریس متون فلسفه یونانی و لاتین مشغول بود و در دوره ای به فراگیری زبان شناسی و معناشناسی پرداخت. اولین باری که وی قرآن کریم را از عربی به ژاپنی ترجمه کرد، کتاب خدا و انسان در قرآن نوشته توشیهیکو ایزوتسو است که توسط احمد آرام ترجمه شده و این کتاب از جامع ترین و به روزترین مطالب موجود در این زمینه پیروی کرده است. .

خلاصه کتاب خدا و انسان در قرآن

محتوای این کتاب ارزشمند به زیبایی با آیاتی از قرآن متناسب با مطالب و موضوعات این کتاب تزیین شده است و از سلسله نکات برجسته این کتاب می توان به القاء موضوع و درک مفاهیم پرداخت. و عبارات کلیدی را که در ذهن نویسنده است متمرکز کنید. روش بسیار مؤثری بوده است و نمودارها و نمودارهای مختلف در هر قسمت و تقریباً تمام تقابل ها و جفت ها و دوره های کانونی قرآنی را به تصویر می کشد.

منابع معتبر برای دریافت و دانلود این کتاب:

دانلود کتاب خدا و انسان در قرآن دکتر توشیهیکو ایزوتسو

کتاب پیشنهادی

کتاب روانشناسی فیزیولوژیک غلامحسین جوانمرد