دانلود رایگان کتاب فارسی عمومی حسن ذوالفقاری در وب سایت کتاب برو برای شما معرفی شده است.

کتاب «فارسی عمومی» اثری از دکتر «حسن ذوالفقاری» است که شامل «گزیده متون فارسی و شیوه نگارش» است و این اثر عمدتاً مشتمل بر چهارده فصل است که گلچین و خلاصه ای از متون ارزشمند با سابقه طولانی است. ادبیات فارسی. به خواننده تقدیم می کند و در هر فصل مقدمه ای بر ادبیات مورد نظر توسط برخی از بزرگ ترین نویسندگان و صاحب نظران زبان فارسی ارائه می شود و خواننده را در مرحله آشنایی با ادبیات مربوطه و نیز در نظر گرفتن مطالب غنی و طولانی راهنمایی می کند. -ادبیات ماندگار زبان فارسی یکی از ارزشمندترین کتاب های موجود در این زمینه به شمار می رود.

کتاب فارسی عمومی دکتر حسن ذوالفقاری pdf رایگان

در فصل اول کتاب «فارسی عمومی» دکتر حسن ذوالفقاری، ادبیات حماسی با داستان هایی چون زال زار و آرش کمان گیر بررسی شده است و در فصل دوم این کتاب، ادبیات غنایی در پرتوی آثار برخی از بزرگ ترین شاعران فارسی زبان. و در فصل چهارم این کتاب با عنوان ادبیات نمایشی به معرفی سه اثر بزرگ «جعفرخان از فرنگ بازگشت»، «چشم در برابر چشم» و «کمال الملک» و در فصل پنجم این کتاب که به نام ادبیات داستانی برخی از زیباترین و خاطره انگیزترین داستان های ادبیات فارسی معرفی شده اند که با نثری روان و دلنشین با خواندن این کتاب لحظات شیرینی را در ذهن خواننده ثبت می کنند.

دانلود کتاب حسن ذوالفقاری

 در ادامه بررسی متون این کتاب، آنچه در فصل های ششم تا سیزدهم کتاب «فارسی عمومی» مورد بررسی قرار گرفته است، پرداختن به ادبیات عرفانی، معاصر، انتقادی، ترجمه، توصیفی، بین المللی و عامه است. که برای هر کدام نمونه های درخشانی از بهترین آثار ادبی ذکر شده است و برخی از آنها شهرت بسیار بالایی دارند و برخی از آنها علیرغم کمتر شناخته شده و مشهور بودن، کیفیت فوق العاده ای را در اختیار مخاطب قرار می دهند و در نهایت در در پایان این کتاب، فصل چهاردهم کتاب «فارسی عمومی» نظام نگارشی دکتر حسن ذوالفقاری بررسی شده است و این کتاب با فهرستی از منابعی که می تواند برای مطالعه بیشتر مورد استفاده خوانندگان قرار گیرد، به پایان می رسد.

دانلود رایگان کتاب فارسی عمومی دکتر حسن ذوالفقاری

و در موضوع رمان، رمان مهم‌ترین و معروف‌ترین شکل ادبی متبلور زمان ماست که با «دن کیشوت» نویسنده اسپانیایی سروانتس (1616-1547) متولد شد. زندگی زن و مرد را به تصویر کشیده است و رمان ها انواع مختلفی دارند، مانند پیکار سگ (شرح زندگی دست خالی)، گوتیک (رمانی آمیخته با جادو و جادو)، تاریخی، رسالتی (که در آن مسائل سیاسی، اقتصادی، مذهبی و…) )، روانی، جریان سیال ذهن، تخیلی و وهمی (مانند رمان های علمی، نمادین) و… از جمله رمان های معروف غیرایرانی است که در سرتاسر نوشته شده است. از تاریخ می توان به جنگ و صلح، مردم فقیر، غرور و تعصب، سرخ و سیاه، اثر ژان کریستوف اشاره کرد. وی خاطرنشان کرد و از رمان های ایرانی می توان به کلیدر، سووشون، چشمی شاه، شوهر آهوخانم و … اشاره کرد.

منابع معتبر برای دریافت و دانلود این کتاب:

دانلود کتاب فارسی عمومی حسن ذوالفقاری

کتاب پیشنهادی 

کتاب متون زبان انگیسی رشته مدیریت آموزشی فریدون یزدانی